Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Akcja profilaktyczna: „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”

Data publikacji 15.03.2019

14 marca policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach, wspólnie z drogówką gliwicką oraz piłkarzami Piasta Gliwice, przeprowadzili akcję profilaktyczną pod nazwą „Gdy nie gramy – pasy zapinamy”. To część ogólnopolskich działań BEZPIECZNY PAS(ażer). Po raz kolejny pokazujemy, że policyjna kontrola nie musi wiązać się ze stresem, a nawet czasem może być okazją do rozmowy ze znanymi sportowcami.

Jednym z przedsięwzięć wynikających z planu działań profilaktycznych na rok 2019, koordynowanych przez Biuro Ruchu Drogowego KGP, jest BEZPIECZNY PAS(ażer). Cel to kształtowanie właściwych postaw kierujących i pasażerów, ze szczególnym zaakcentowaniem obowiązków oraz zasad korzystania przez dorosłych i dzieci z pasów bezpieczeństwa lub fotelików ochronnych.
Jak się okazało, kontrolowani w Gliwicach kierowcy przestrzegali zasad, a tym samym dbali o bezpieczeństwo. W trakcie prowadzonych kontroli policjanci, wspólnie z zawodnikami, przypominali i kierującym, i pasażerom o konieczności oraz zaletach stosowania systemów bezpieczeństwa, będących na wyposażeniu ich pojazdów. Przekazywano też upominki o charakterze profilaktycznym.
Zawodnicy gliwickiego klubu piłkarskiego, Marcin Pietrowski i Piotr Parzyszek, bardzo zaangażowali się w akcję. Były sympatyczne rozmowy, kierowcom wręczano różne pamiątki klubowe oraz bezpłatne zaproszenia na niedzielny mecz.

W tym roku na terenie województwa śląskiego zginęło pięciu pasażerów samochodów. Pamiętajmy, że zapominając o zapięciu pasów, w przypadku nagłego hamowania bądź czołowego uderzenia, szanse przeżycia bardzo maleją. To nie teoria! To wiedza potwierdzona podczas oględzin miejsc wypadków.

  • Na zdjęciu widzimy troje umundurowanych policjantów i dwóch piłkarzy.
  • Policjant udzielający wywiadu telewizjom.
Ładowanie odtwarzacza...