Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Przyglądali się pracy policji autostradowej

Już po raz kolejny studenci z gliwickiej Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa odwiedzili Komisariat Autostradowy Policji w Gliwicach, gdzie mogli zaznajomić się ze specyfiką pracy policyjnej oraz specjalistycznym sprzętem znajdującym się na wyposażeniu tej jednostki. Policjanci zapoznali studentów ze specyfiką pracy komisariatu, z zadaniami i obowiązkami, jakie w codziennej służbie wykonują mundurowi z drogówki.

Studenci trzeciego roku WSB w Gliwicach zwiedzili budynek policji autostradowej oraz zapoznali się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu policji drogowej.

Pojazdy służbowe wyposażone w wideorejestrator, ambulans pogotowia ruchu drogowego, furgon do badania stanu technicznego pojazdów oraz motocykle cieszyły się szczególnym zainteresowaniem odwiedzających.

Młodzi ludzie wzięli udział w prelekcji, podczas której przedstawiony został stan bezpieczeństwa na śląskich drogach, który miał na celu uwrażliwienie młodych kierowców w kontekście skutków zdarzeń drogowych, często wywołanych nieostrożną jazdą, brawurą i brakiem doświadczenia. Biorąc pod uwagę zmienne warunki drogowe, zwrócono również uwagę na konsekwencje wywołane brakiem ostrożności podczas jazdy na oblodzonej lub zaśnieżonej nawierzchni drogi.

Spotkanie zostało zrealizowane w myśl kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" współorganizowanej z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Katowicach.