Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie

Inauguracja roku szkolnego ze śląską drogówką

Policjanci ze śląskiej drogówki wzięli udział w inauguracji roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych przy ul. Sikorskiego w Gliwicach. Pierwsze dni września stanowią dla uczniów, w tym również uczniów szkół mundurowych, wielkie przeżycie i niejednokrotnie budzą niepokój przed nowym wyzwaniem.

1 września przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego katowickiej komendy wojewódzkiej uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego 2016/2017, która odbyła się w Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Gliwicach, gdzie prowadzone są klasy o profilu policyjnym i wojskowym. W uroczystościach oprócz grona nauczycielskiego, znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych miasta Gliwice, kościoła i wojska.

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017, jest jednocześnie rozpoczęciem działań „Bezpieczna droga do szkoły”, w trakcie których policjanci ruchu drogowego będą uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, szkoląc ich, jak należy bezpiecznie poruszać się po drogach. Zwłaszcza dla przyszłych stróżów prawa, znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze oraz ostrożność w drodze „do i ze szkoły”, powinna stanowić ważny punkt wśród edukacyjnych priorytetów. Licząc na wsparcie i pomoc w trosce o wspólne bezpieczeństwo na drogach, wszystkim uczniom życzymy samych najwyższych ocen.