Przewozili 82.000 nielegalnych tabletek - Policja autostradowa - Policja Śląska

Policja autostradowa

Przewozili 82.000 nielegalnych tabletek

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii, którzy przewozili w wypożyczonym audi ponad 82.000 sztuk tabletek z pseudoefedryną.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii, którzy przewozili w wypożyczonym audi ponad 82.000 sztuk tabletek z pseudoefedryną.  W samochodzie stróże prawa znaleźli również broń gazową, którą jeden z podróżujących mężczyzn posiadał bez zezwolenia. Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw, teraz grozi im do 5 lat więzienia.

We wtorek przed południem, na autostradzie A1 w miejscowości Wieszowa policjanci z komisariatu autostradowego zatrzymali do kontroli czarne audi. Stróże prawa podczas kontroli znaleźli ukryte w samochodzie worki z białymi tabletkami oraz broń gazową. W pojeździe, który pochodził z czeskiej wypożyczalni samochodów podróżowało dwóch obywateli Bułgarii. Nie umieli jednoznacznie wyjaśnić pochodzenia tabletek oraz ich przeznaczenia. Ponadto mężczyźni posiadali przy sobie kilka tysięcy złotych oraz kilka wartościowych zegarków. Do czynności włączyli się policyjni przewodnicy z psami, a następnie tarnogórscy policjanci, którzy zajęli się wyjaśnianiem nietypowego bagażu Bułgarów. Mężczyźni przewozili ponad 82.000 tabletek. Po weryfikacji ustalono, że są to prekursory w postaci tabletek z pseudefedryną, które służą do niedozwolonego wytworzenia środków odurzających lub substancji psychoaktywnych. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano dozór policyjny, natomiast wobec drugiego zastosowano poręczenie majątkowe. Mężczyznom grozi do 5 lat  więzienia.