Kieruj się rozsądkiem - kampania społeczna - Policja autostradowa - Policja Śląska

Policja autostradowa

Kieruj się rozsądkiem - kampania społeczna

Kampania pod hasłem: KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Rozpoczynająca się kampania, której hasłem przewodnim jest: KIERUJ SIĘ ROZSĄDKIEM realizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, będzie się odbywała w trzech odsłonach i adresowana będzie do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem: motocyklistów, osób starszych (+60) i pieszych.

 

Bezpieczeństwo motocyklistów w ruchu drogowym

Z roku na rok rośnie liczba zarejestrowanych motocykli. Niestety bezpieczeństwo w ruchu drogowym tej grupy uczestników ruchu wciąż pozostawia wiele do życzenia.

Motocykliści - Rozsądek i kultura

Motocykliści czy szerzej – kierowcy jednośladów – to liczna w Polsce grupa uczestników ruchu drogowego, aczkolwiek odsetek ten nie jest u nas jeszcze tak znaczący jak w wielu krajach Europy Zachodniej czy w Azji. Niemniej motocykliści zdołali skupić na sobie sporą część uwagi mediów traktujących o bezpieczeństwie ruchu drogowego. I nie zawsze jest to opinia korzystna.

Hasło dnia                                                                                                                                                                                                                                                                 

W kasku i specjalnej odzieży ochronnej będziesz bezpieczniejszy podczas upadku.

Informacje na temat trwania kampanii zawarte są na stronie internetowej www.brd.policja.pl.