„Policjant, który mi pomógł” po raz szósty - Policja autostradowa - Policja Śląska

Policja autostradowa

„Policjant, który mi pomógł” po raz szósty

Można zgłaszać kandydatury do kolejnej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł". Każdy może zgłosić do udziału w konkursie policjanta, który ze względu na swoją wyjątkową wrażliwość na ludzkie problemy, zasługuje na to zaszczytne miano.

Można zgłaszać kandydatury do kolejnej edycji konkursu "Policjant, który mi pomógł". Każdy może zgłosić do udziału w konkursie policjanta, który ze względu na swoją wyjątkową wrażliwość na ludzkie problemy, zasługuje na to zaszczytne miano. W ubiegłych edycjach dwukrotnie laureatami zostawali policjanci z województwa śląskiego.
Organizatorem konkursu „Policjant, który mi pomógł” jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Celem przedsięwzięcia jest wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w ocenie społecznej charakteryzują się wyjątkowym profesjonalizmem w zakresie indywidualnej pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą w rodzinie oraz zaangażowaniem w budowie lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze.
Konkurs odbywa się pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem Bezpieczniej". Jego celem jest promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie, a także podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zwiększenie motywacji funkcjonariuszy do podejmowania skutecznych działań na tym obszarze.
W latach ubiegłych laureatami konkursu zostali policjanci z naszego województwa - asp. Magdalena Wiekiera z komisariatu policji w Blachowni oraz asp. szt. Tadeusz Malaga z komendy miejskiej w Żorach.
Zgłoszenia od osób indywidualnych, oraz przedstawicieli organizacji i instytucji można nadsyłać za pomocą elektronicznego formularza, a także tradycyjną pocztą do 31 maja 2013 roku.

 

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się TUTAJ.