Wspólne działania autostradówki i celników - Policja autostradowa - Policja Śląska

Policja autostradowa

Wspólne działania autostradówki i celników

Prawie 30 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz trzech ujawnionych nietrzeźwych kierujących, w tym jeden pod wpływem amfetaminy. To efekty przeprowadzonych wczoraj przez policjantów i celników działań na autostradzie A4. Ich głównym celem było ograniczenie przewozu nielegalnych towarów i substancji oraz eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców.

Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, wspólnie z funkcjonariuszami Grup Mobilnych Izby Celnej w Katowicach, przeprowadzili w czwartek wzmożone działania na autostradzie A-4. Ich celem było przeciwdziałanie próbom nielegalnego przewozu środków odurzających, substancji psychotropowych i ich prekursorów oraz wyrobów tytoniowych. Drugim celem, który postawili przed sobą stróże prawa, było eliminowaniem z dróg kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu oraz środków działających podobnie do alkoholu.

Dystrybucja takich wyrobów, wpływa na coraz szersze ich wykorzystanie przez osoby, które są później potencjalnie uczestnikami ruchu drogowego - kierującymi pojazdami, znajdującymi się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu oraz samego alkoholu, a w przypadku nielegalnych wyrobów tytoniowych naraża na straty Skarb Państwa.

W trakcie czwartkowych działań policjanci i celnicy zabezpieczyli nielegalny towar w postaci 1470 paczek  (czyli  29 400 sztuk) papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących, w tym jednego pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy.