Policjant Ruchu Drogowego Roku 2014 - Informacje dla kierowców - Policja Śląska

Informacje dla kierowców

Policjant Ruchu Drogowego Roku 2014

Trwa konkurs „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2014”. Rywalizacja finałowa stróżów prawa jest podzielona na kilka etapów, które przez trzy kolejne dni rozgrywane są w Szkole Policji w Katowicach oraz w Tychach. W piątek wyłoniony zostanie najwszechstronniejszy policjant ruchu drogowego oraz reprezentacja garnizonu śląskiego na finał konkursu ogólnopolskiego.

Policjanci, podczas konkursu „POLICJANT RUCHU DROGOWEGO ROKU 2014”, zaprezentują swoje umiejętności w kilkunastu konkurencjach. Rywalizacja rozpoczęła się w Szkole Policji w Katowicach od testu ze znajomości wybranych zagadnień prawnych, taktyki służby i innych przepisów oraz udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków. Po zakończonym teście stróże prawa sprawdzili swoje umiejętności na strzelnicy.

Dzisiaj od 9.00 przed halą widowiskowo-sportową przy ul. Al. Marszałka Piłsudskiego 20 w Tychach zostanie rozegrywany jest konkurs sprawnościowy jazdy motocyklem oraz radiowozem. Po zakończeniu rywalizacji, ok. 14.00, odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym policjantom ruchu drogowego.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zobaczyć na żywo rywalizację stróżów prawa do Tychów, gdzie również przed halą widowiskowo-sportową, przy alei Marszałka Piłsudskiego 20, o 10.00 zorganizowany zostanie pokaz profilaktyczno - prewencyjny dla zgromadzonych widzów.