Mikołowski przystanek "Ekspress(owej) pomocy" - Bezpieczeństwo pieszych 2017 - Policja Śląska

Bezpieczeństwo pieszych 2017

Mikołowski przystanek "Ekspress(owej) pomocy"

Policjanci śląskiej i mikołowskiej drogówki wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu: teorię połączono z praktyką, a to wszystko w projekcie radia Ekspress, dotyczącym zachowania się na miejscu wypadku drogowego. Akcja odbyła się na mikołowskiej starówce. Przez dwie godziny, wspólnie z ratownikami medycznymi, stróże prawa przekonywali mieszkańców miasta, że wcale nie trzeba być lekarzem, aby ocalić ludzkie życie.

"Ekspress(owa) pomoc" - pod taką nazwą rozpoczął się w piątek projekt radia Ekspress. Mikołów stał się pierwszym miastem, w którym przeprowadzono akcję informującą mieszkańców co robić na miejscu zdarzenia drogowego.

Ekspresowa, a więc szybka i skuteczna. Takie powinny być bowiem działania podejmowane na miejscu wypadku drogowego. Ale czy każdy wie, jak zachować się w sytuacji konieczności ratowania ludzkiego życia?

St. asp. Tomasz Bratek ze śląskiej drogówki przypominał, o tym, że należy pamiętać głównie o własnym bezpieczeństwie. Oprócz założenia odblaskowych kamizelek, powinniśmy także wystawić na drogę trójkąt, który będzie ostrzeżeniem dla pozostałych uczestników ruchu.

Te i wiele innych porad uzyskali mieszkańcy w trakcie dwugodzinnego spotkania z policjantami oraz ratownikami medycznymi.

Jak zwykle, ogromną atrakcją dla najmłodszych stały się policyjne radiowozy. Maluchy mogły z bliska przyjrzeć się ich wyposażeniu oraz zobaczyć i usłyszeć dźwięki sygnałów, dzięki którym mundurowym łatwiej dojechać do miejsca wypadku.

W trakcie akcji promowano kampanię "Przejście oddaj pieszym". Osobom, które są kierowcami, mundurowi rozdawali zawieszki zapachowe z informacjami przypominającymi o ich obowiązkach względem pieszych.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie do udziału w projekcie.