Briefing prasowy kampanii "Przejście oddaj pieszym" - Bezpieczeństwo pieszych 2017 - Policja Śląska

Bezpieczeństwo pieszych 2017

Briefing prasowy kampanii "Przejście oddaj pieszym"

W Komendzie Miejskiej Policji w Żorach odbył się briefing prasowy dotyczący bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Inicjatorem przedsięwzięcia była Śląska Policja. Podczas konferencji zaprezentowano spot filmowy, w którym wystąpiła Joanna Chułek oraz polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz. Gościem specjalnym spotkania był reprezentant Polski w skokach narciarskich, Piotr Żyła.

"Przejście oddaj pieszym"- to tytuł spotu filmowego, który zaprezentowano podczas wczorajszego spotkania. Śląska drogówka, w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, zainicjowała kolejne przedsięwzięcie. Jest ono dedykowane pieszym, ale i pozostałym użytkownikom dróg, którzy w ogromnej mierze wpływają na bezpieczeństwo niezmotoryzowanych.

Podczas konferencji prasowej, którą zorganizowano w Komendzie Miejskiej Policji w Żorach, oprócz policjantów śląskiej drogówki, głos zabrali przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Swoje przesłanie i apel o troskę wobec pieszych uczestników ruchu drogowego wygłosił także gość specjalny spotkania drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła. Wspierając naszą akcję sportowiec namawiał wszystkich za pośrednictwem mediów, aby dbać o bezpieczeństwo pieszych i szczególnie troszczyć się o tę grupę użytkowników dróg, która narażona jest na potrącenia nawet na pasach. 

Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokojący jest fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na „zebrach”.

Inicjatywa, którą podjęli policjanci jest zdecydowanym sprzeciwem wobec wszystkich naruszeń prawa. Nadmierna prędkość, brawura, brak dostatecznej koncentracji za kierownicą to zachowania, które powodują ogromne zagrożenia w ruchu drogowym. Mundurowi zaznaczają, że takie zachowania będą surowo karane i skutecznie eliminowane. Co istotne, przesłaniem kampanii jest nie tylko pouczenie o nieuchronności kary, ale przede wszystkim odwołanie się do rozsądku oraz emocji kierowców i tym samym uświadomienie im, że niebezpieczne zachowania na drodze zagrażają ich życiu, a także bezpieczeństwu innych.

  • briefing prasowy
  • briefing prasowy
  • briefing prasowy
  • briefing prasowy
  • briefing prasowy
  • briefing prasowy
Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...