"Bezpiecznie – chce się żyć” w Raciborzu - Bezpieczeństwo pieszych 2017 - Policja Śląska

Bezpieczeństwo pieszych 2017

"Bezpiecznie – chce się żyć” w Raciborzu

Data publikacji 06.05.2017

W Raciborskim Centrum Kultury odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Powiatowej Policji z Raciborza.

Seminarium zorganizowane zostało przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W czasie spotkania policjanci z drogówki zaprezentowali zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz z kierunkami podejmowanych przez Policję działań, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podinsp. Włodzimierz Mogiła wraz ze st. asp. Grzegorzem Krupą przedstawili stan analizy bezpieczeństwa w ruchu drogowym na Śląsku, a także w powiecie raciborskim. Omówili główne przyczyny wypadków drogowych oraz sposoby unikania zagrożeń na drodze. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu pieszych. Przypomnieli także o konieczności używania przez nich elementów odblaskowych. Policjanci przybliżyli również kwestie związane z ideą i funkcjonowaniem „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz możliwości, jakie daje aplikacja „Moja Komenda”.

Niewątpliwą niespodzianką spotkania był znany piosenkarz Stachursky, którego występ odbył się na zakończenie seminarium.

  • "Bezpiecznie – chce się żyć” w Raciborzu
  • "Bezpiecznie – chce się żyć” w Raciborzu
  • "Bezpiecznie – chce się żyć” w Raciborzu