Znamy zwycięzców Wojewódzkiego Turnieju BRD - Bezpieczeństwo pieszych 2018 - Policja Śląska

Bezpieczeństwo pieszych 2018

Znamy zwycięzców Wojewódzkiego Turnieju BRD

Za nami wojewódzki finał 41 Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. Zawody odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 im. M. Konopnickiej w Czeladzi. Zwycięskie szkoły już niedługo udział wezmą w finale ogólnopolskim.

Zacięta rywalizacja miała miejsce w trakcie wojewódzkiego finału 41 Ogólnopolskiego Turnieju BRD  dla szkół podstawowych i gimnazjum, który w odbył się w sobotę w SP nr 2 w Czeladzi.
Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód, miasteczko ruchu drogowego i pierwsza pomoc przedmedyczna. Indywidualnie najlepszym zawodnikiem turnieju ze szkół podstawowych został Jakub Trefon z SP nr 1 w Mierzęcicach, natomiast najlepszym reprezentantem gimnazjum został Bartłomiej Małota z gimnazjum z Mierzęcic. W kategorii szkół podstawowych wygrała SP nr 1 w Mierzęcicach, zaś pośród szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna gimnazjum z Mazańcowic. To właśnie uczniowie tych dwóch szkół reprezentować będą województwo śląskie w dniach 5-7 czerwca 2018 r. w Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.