Rowerowy maj w Będzinie - Bezpieczeństwo pieszych 2018 - Policja Śląska

Bezpieczeństwo pieszych 2018

Rowerowy maj w Będzinie

Pod taki hasłem w Będzinie prowadzona jest kampania propagująca rower jako doskonały środek transportu do szkoły. Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Zasady są proste - każdy kto w maju dotrze do szkoły, czy przedszkola, otrzyma naklejki. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano nagrody.

Chodzai o to, by zachęcić do aktywności i poprawić bezpieczeństwo na drogach. Każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju przyjedzie na lekcje na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Okolice szkół i przedszkoli stają się przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci.

Tym samym, nieodzownym było przypomnienie przez policjantów ruchu drogowego elementarnych przepisów oraz zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym rowerzystów. Przedstawione nauczycielom i opiekunom placówek szkolno-oświatowych zagadnienia, zostaną przekazane dzieciom i młodzieży przyjeżdżających do szkoły jednośladami. Policjanci podkreślili, że przepisy zawarte w kodeksie drogowym obowiązują tak samo kierujących samochodami, jak i jednośladami, a ich niestosowanie wiąże się z naruszeniem przepisów prawa. Rowerzysta tak jak każdy kierujący jest pełnoprawnym uczestnikiem drogi, a wzajemny szacunek i zrozumienie wśród użytkowników dróg z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drodze.