Pierwszeństwo ma bezpieczeństwo... - Bezpieczeństwo pieszych 2018 - Policja Śląska

Bezpieczeństwo pieszych 2018

Pierwszeństwo ma bezpieczeństwo...

Data publikacji 04.04.2018

Aspirant sztabowy Robert Szablicki wraz z sierż. szt. Marcinem Leśniakiem ze śląskiej drogówki przeprowadzili prelekcje w Przedszkolu Publicznym nr 7 w Jastrzębiu-Zdroju. W ramach akcji informacyjno - edukacyjnej „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, policjanci zwrócili uwagę dzieci na zachowania, których należy się wystrzegać na drodze oraz zachęcali do noszenia odblasków. Mundurowym towarzyszył Sznupek - ulubieniec wszystkich dzieci.

Podczas wizyty policjanci przybliżyli milusińskim jak na co dzień wygląda praca policjanta. Aspirant sztabowy Robert Szablicki z jastrzębskiej komendy wspólnie z sierżantem sztabowym Marcinem Leśniakiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Podczas spotkania mundurowi uczyli dzieci, jak należy się zachowywać w różnego rodzaju nagłych sytuacjach w domu, w przedszkolu i na ulicy. Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe, jak zachować się podczas ataku groźnego psa i w przypadku zaczepek ze strony obcych osób. Wszystkie te informacje trzeba było tylko uporządkować, bowiem, jak pokazały przedszkolaki, ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Dodatkowo dzieci mogły zobaczyć policyjny radiowóz oraz sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dzięki temu każdy przedszkolak mógł się poczuć jak prawdziwy mundurowy. Gościem specjalnym tych niecodziennych zajęć był pluszowy przyjaciel dzieci - Sznupek, z którym wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.