Konferencja - Śląskie Bezpieczne dla Seniora - 2016 - rok pieszego - Policja Śląska

2016 - rok pieszego

Konferencja - Śląskie Bezpieczne dla Seniora

Dzisiaj w budynku Mysłowickiego Ośrodka Kultury, zgodnie z programem Wojewódzkiego Tygodnia Seniora odbyła się konferencja pod nazwą "Śląskie Bezpieczne dla Seniora". Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony seniorów, jak i zaproszonych gości. Pierwsza konferencja zgromadziła blisko 250 uczestników.

Rozpoczęcie konferencji obyło się o godzinie 10:00. Oficjalnego otwarcia pierwszej z cyklu czterech konferencji, dokonał Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa, który wspólnie z Prezydentem Miasta Mysłowice Edwardem Lasokiem, Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach insp. Krzysztofem Justyńskim oraz Przewodniczącą Rady ds. Seniorów prof. dr Marią Zrałek przywitali wszystkich zebranych gości.

Tego dnia w sali Mysłowickiego Ośrodka Kultury obecni byli: posłowie, senatorowie, burmistrzowie, przedstawiciele samorządów oraz policjanci z garnizonu śląskiego. W sumie, w spotkaniu z seniorami uczestniczyło blisko 250 osób. Zaproszeni prelegenci zaprezentowali i omówili zebranym gościom poszczególne panele tematyczne obejmujące: prezentację kampanii województwa śląskiego, Kopertę życia, Pierwszą pomoc dla Seniora i od Seniora, Bezpieczeństwo III wieku, Prawa seniora, Seniorzy przyszłością regionu.

W trakcie konferencji zebrani seniorzy włączyli się aktywnie do dyskusji, która była jednym z punktów programu. Na zakończenia pierwszej konferencji Wojewódzkiego Tygodnia Seniora rozlosowano wśród seniorów dwie nagrody: bilety do Filcharmonii Śląskiej oraz bilety do Muzeum Śląskiego, których fundatorem był Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

Przypominamy, że po kolejnych konferencjach w Rybniku, Częstochowie i Bielsku-Białej, w sobotę 22 października w chorzowskim Parku Śląskim odbędzie się II Bieg Białej Wstążki. Celem imprezy jest podnoszenia świadomości o zjawisku przemocy w społeczeństwie i konieczności aktywnego przeciwstawiania się wszelkim jej przejawom. Tym razem pobiegniemy przeciwko przemocy wobec osób starszych. Bieg jest jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom Wojewódzkiego Tygodnia Seniora, które odbywają się w dniach 18-22 października w całym województwie.

W Biegu może wziąć udział każdy, a technika biegu jest dowolna. Przewidywany do pokonania dystans to 2,5 km lub 5 km. Dla chętnych biegaczy wyczynowych przewidujemy profesjonalny pomiar czasu. Na mecie, oprócz pamiątkowych dyplomów, na uczestników czekać będzie ciepły posiłek oraz napoje. Przewidziane są także nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika biegu oraz dla najlepszych biegaczy na obu dystansach.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy w dniu biegu odbywać się będą w biurze zawodów od godz. 9.00. Start o godz. 11.00. Organizatorami Biegu są: Marszałek Województwa Śląskiego, Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Park Śląski.