2016 - rok pieszego

Finał Mistrzostw Polski w mini siatkówce dla dzieci z częstochowską Policją

Policjanci z Częstochowy uczestniczyli w XXII Finale Mistrzostw Polski w mini siatkówce dziewcząt i chłopców KINDER+SPORT 2016. Organizatorem imprezy był Polski i Śląski Związek Piłki Siatkowej. Częstochowscy mundurowi, wspólnie z policjantem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przygotowali dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Jeden z pucharów wręczył zwycięzcom Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Mariusz Mokras.

W dniach 7-10 lipca około 1600 młodych siatkarek i siatkarzy z całej Polski rywalizowało ze sobą w Częstochowie. Zespoły tworzyły 6 kategorii rozgrywkowych (czwórki chłopców i dziewcząt, trójki chłopców i dziewcząt i dwójki chłopców i dziewcząt). Organizatorem był Polski i Śląski Związek Piłki Siatkowej. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych będą teraz reprezentowali kraj na mistrzostwach międzynarodowych. Twarzami turnieju byli Piotr Gruszka i Sebastian Świderski – ambasadorowie sportowego trybu życia.

Zebranie tylu młodych sportowców w jednym miejscu było świetną okazją do przekazania im najważniejszych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Sierż. szt. Sabina Chyra – Giereś z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego wspólnie z asp. Tomaszem Bratkiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach przeprowadzili działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży – niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi propagowali akcję „Bądź widoczny na drodze”. Każdy uczestnik imprezy otrzymał odblask, opracowany przy współpracy z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego sygnowany autografem siatkarza – Piotra Gruszki.

Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o prawidłowym poruszaniu się po drodze w praktyce na mobilnych miasteczkach rowerowych ze znakami drogowymi - wypożyczonymi z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Częstochowie i z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Mundurowi przeprowadzili też konkursy z zakresu prawidłowego poruszania po miasteczku oraz znajomości znaków i przepisów ruchu drogowego.

Dla opiekunów, trenerów i działaczy udostępnione były alkogogle. Stróże prawa tłumaczyli jakie konsekwencje czekają kierowców jeżdżących pod wpływem alkoholu. Chętni mogli wypróbować symulator zderzeń, przy którym policjanci uczyli prawidłowego zapinania pasów bezpieczeństwa dzieci i młodzież, promując w ten sposób akcję „Zapnij pasy. Włącz myślenie”.

Sporą atrakcją była też prezentacja sprzętu policyjnego, w tym motocykli służbowych.

W niedzielę odbył się Wielki Finał. Puchary wręczali zwycięzcom podinsp. Mariusz Mokras - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie, Jarosław Marszałek - Wiceprezydent Miasta Częstochowy, a także przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Siatkowej, MOSiR Częstochowa, Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Klubu Uczelnianego AZS Częstochowa, Centralnej Szkoły Państwowej Szkoły Pożarnej w Częstochowie, ambasadorzy Turnieju, radna miejska oraz sponsor zawodów.

Wyniki XXII Finału Mistrzostw Polski w mini siatkówce dziewcząt i chłopców KINDER+SPORT 2016.

  • Mobilne miasteczko rowerowe.
  • Policjanci rozdają dzieciom odblaski.
  • Policjantka z Częstochowy.
  • Dzieci z odblaskami.
  • Finał zawodów.
  • Finał zawodów.
  • Finał zawodów.
  • Finał Mistrzostw w Siatkówce dzieci.
  • Finał Mistrzostw w Siatkówce dzieci.