Dzień Bezpieczeństwa z Adamem Małyszem - 2015 - rok pieszego - Policja Śląska

2015 - rok pieszego

Dzień Bezpieczeństwa z Adamem Małyszem

W ramach obchodów Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, jaworzniccy gimnazjaliści wzięli udział w sportowych zmaganiach. Uczniowie mieli okazję skorzystania z symulatorów dachowania i jazdy w trudnych warunkach. Gościem specjalnym akcji był Adam Małysz, który opowiedział o swoich rajdowych doświadczeniach, a także wziął udział w zorganizowanej przez jaworznicką policję, kontroli drogowej.

Jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii, a obecnie kierowca rajdowy Adam Małysz pojawił się w Jaworznie z okazji Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Obchody Dnia Bezpieczeństwa odbyły się w Hali Widowiskowo-Sportowej w centrum miasta. Dla wszystkich osób na hali, ogromnym przeżyciem było zobaczyć na żywo, dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z Adamem Małyszem. Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, na "starcie" stanęło 10 drużyn z jaworznickich szkół gimnazjalnych. Uczniowie wzięli udział w rywalizacji dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Pierwszą konkurencją był test wiedzy, składający się z 25 pytań. Następnie przedstawiciel każdej drużyny musiał pokonać rowerem specjalnie przygotowany tor przeszkód. Na koniec uczestnicy konkursu poddani zostali badaniu szybkości reakcji na symulatorze jazdy samochodem. Zwycięzcami okazali się uczniowie z Gimnazjum nr 11, drugie miejsce zajęła młodzież z Gimnazjum nr 10, a trzecie drużyna z Gimnazjum nr 3. Wyróżniono również najlepiej dopingujące drużyny. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 1, drugie - Gimnazjum nr 3, a trzecie - Gimnazjum nr 4. Nagrody wszystkim zwycięzcom i uczestnikom wręczył Adam Małysz oraz zastępca prezydenta miasta Jaworzna Dariusz Starzycki.

W trakcie imprezy Adam Małysz udał się z policjantami z jaworznickiej drogówki na Osiedle Stałe, gdzie wspólnie kontrolowali pojazdy. Każdy kierowca otrzymał autograf od mistrza i kilka cennych rad dotyczących bezpiecznej jazdy samochodem. Na zakończenie obchodów gość został obdarowany pamiątkami z naszego miasta, a sam zostawił wielkie emocje i dużo uśmiechu, którego nigdy na twarzy mu nie brakowało.

Imprezę zorganizowano w ramach Rządowego Programu "Razem bezpieczniej" oraz Programu Poprawy Bezpieczeństwa "Tarcza", a honorowy patronat nad nią objął prezydent miasta Jaworzna Paweł Silbert. Współorganizatorami Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego byli: Urząd Miejski w Jaworznie, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komenda Miejska Policji w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, a partnerami Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach.

 • Rozpoczęcie obchodów, przywitanie gości
 • Przywitanie Gościa Specjalnego Adama Małysza
 • Rozwiązywanie przez uczestników konkursu testu wiedzy
 • Kontrola drogowa z Małyszem
 • Profilaktyka z Małyszem
 • Kilka słów Mistrza na temat jazdy samochodem
 • Maskotka śląskiej Policji Sznupek
 • Występ Miejskiego Zespołu Szkół w Czeladzi
 • Zwycięska drużyna
 • Wspólne zdjęcie zwycięzców konkursu
 • Rozdawanie zdjęć z podpisem
 • Autografy dla młodzieży
Ładowanie odtwarzacza...