Śląska drogówka dla seniorów - 2014 - rok pieszego - Policja Śląska

2014 - rok pieszego

Śląska drogówka dla seniorów

Data publikacji 10.12.2014

Śląska drogówka w rozpoczęła cykl spotkań z seniorami. Ich scenariusz przygotowany jest specjalnie pod kątem osób starszych, jako uczestników ruchu drogowego. Seniorom rozdawane są również gadżety wyposażone w elementy odblaskowe.

9 grudnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, w ramach kampanii „ Idź - Jedź – Żyj Rok Pieszego 2014” i „Kieruj się z rozsądkiem”, zainaugurowali cykl spotkań z seniorami - uczestnikami ruchu drogowego. W ramach tych spotkań policjanci ruchu drogowego przedstawiają uczestnikom zagrożenia w ruchu drogowym wraz z głównymi przyczynami zdarzeń komunikacyjnych, których skutki niejednokrotnie są bardzo tragiczne.

W trakcie prelekcji stróże prawa przypomnieli o ustawowym obowiązku posiadania elementów odblaskowych przez pieszych będących poza obszarem zabudowanym. Nawiązując do tego przepisu przekazali uczestnikom spotkania torby ekologiczne z zamieszczonymi na nich elementami odblaskowymi, które zakupione zostały ze środków Rządowego Programu „Razem bezpieczniej”.

Ładowanie odtwarzacza...