„BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ!” - 2014 - rok pieszego - Policja Śląska

2014 - rok pieszego

„BEZPIECZNIE - CHCE SIĘ ŻYĆ!”

W katowickiej hali widowiskowo-sportowej „Spodek” odbyła się impreza profilaktyczno-edukacyjna, której głównym tematem było podsumowanie pięcioletnich działań śląskiej służby ruchu drogowego, w ramach „Roku Pieszego” i innych kampanii społecznych, oraz przybliżenie wszystkim uczestnikom ich efektywności.

Wraz z policjantami śląskiej drogówki, podstawowe zagadnienia z zakresu bezpiecznej jazdy przybliżył wszystkim Kajetan Kajetanowicz, wielokrotny mistrz rajdów samochodowych Polski będący jednocześnie twarzą kampanii „ Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”. Jego udział w wydarzeniu jak i popisy umiejętności za kierownicą, stanowiły dla wszystkich niebywałą atrakcję. Za całokształt uczestnictwa w prowadzonej kampanii podziękował mistrzowi obecny na miejscu Śląski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Krzysztof Jarosz.

Pozostałe atrakcje jak symulatory dachowania czy jazdy w trudnych warunkach samochodem ciężarowym przyciągały wielu chętnych do przetestowania swych umiejętności w podobnych sytuacjach.

By w pełni zadbać o przygotowanie praktyczne widzów do sytuacji kryzysowych na drodze, grupa kaskaderów wraz z ratownikami medycznymi przeprowadziła symulację wypadku z udziałem pieszego i działanie w zakresie pierwszej pomocy medycznej.

Nikt z uczestników widowiska nie wyszedł z pustymi rękami. Każdy został zaopatrzony w odblaski, które swoimi rozmiarami i atrakcyjnym wyglądem ozdobią każdą torebkę czy plecak. Umożliwią jednocześnie pieszym uczestnikom ruchu drogowego być w pełni zauważalnym na polskich drogach.

Całość widowiska okraszona została dużą dawką humoru dzięki kabaretom „ Otto” „Kabaret pod wyrwigroszem” oraz obecnością Jerzego Kryszaka. Również dzięki samym prowadzącym, którzy w przyjemny i pełen humoru sposób zapewnili miłą atmosferę przedsięwzięcie można ocenić jako bardzo udane.

Wszystkim uczestniczącym w imprezie i prowadzącym ją, serdecznie zatem dziękujemy.