Policjanci na śląskim Air Show 2013 - 2013 - rok pieszego - Policja Śląska

2013 - rok pieszego

Policjanci na śląskim Air Show 2013

W sobotę 17 sierpnia na lotnisku Muchowiec w Katowicach odbył się Śląski Air Show. W ramach festynu przeprowadzono m.in. pokazy pilotażu samolotów F-16, prezentację akrobacji samolotowych oraz sprzętu wojskowego. Nie zabrakło tam również policjantów...

Podczas organizowanego Air Show na katowicki lotnisku Muchowiec, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP i KWP w Katowicach zorganizowali stanowisko profilaktyczne. Uczestnicy mieli okazje zapoznać się ze sprzętem używanym przez katowicką drogówkę. Znalazł się tam między innymi specjalistyczny furgon profilaktyczno - edukacyjny, wyposażony w mobilne miasteczko ruchu drogowego, Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego wykorzystywany na co dzień podczas obsługi zdarzeń drogowych oraz oznakowane radiowozy m-ki Opel i KIA. Największą atrakcją cieszył się policyjny motocykl YAMAHA. 

Spotkanie stało się okazją do promowania realizowanych kampanii profilaktyczno-edukacyjnych "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie", "2013 rok pieszego żeby być trzeba żyć" i "Szacunek +zrozumienie +rozwaga= bezpieczeństwo".