Dzień Dziecka z mundurem - 2013 - rok pieszego - Policja Śląska

2013 - rok pieszego

Dzień Dziecka z mundurem

W dniu 3 czerwca 2013 r. w Pszczynie w hali widowiskowo sportowej Powiatowego Ośrodka Sportów i Rekreacji oraz na terenie Stadionu Miejskiego „Iskra” odbyła się impreza pod nazwą „Dzień Dziecka z mundurem”.

Pomimo, iż aura nie dopisała, przybyły bardzo liczne grupy maluchów wraz z nauczycielami z przedszkoli oraz szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego.

Nie mogło zabraknąć funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy przygotowali dla najmłodszych „miasteczko ruchu drogowego”. Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód a także wykazać się zdobytą już wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego podczas przeprowadzonych rozmów i quizów. Najlepsi oraz inni uczestnicy zabaw zostali nagrodzeni maskotkami i drobnymi upominkami.

Podczas imprezy funkcjonariusze Policji także zaprezentowali techniki samoobrony, chwyty i dźwignie obezwładniające agresywnych osobników. Odbyły się pokazy i tresura psa służbowego.