KMP Bytom: Pomoc obywatela w zatrzymaniu złodzieja - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Bytom: Pomoc obywatela w zatrzymaniu złodzieja

Policjanci z Bytomia zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież portfela w jednym z miejscowych szpitali. Do ujęcia sprawcy przyczynił się gość szpitala odwiedzający jednego z chorych. Policjanci odzyskali portfel z całą zawartością.

Policjanci z Bytomia zatrzymali 34-latka podejrzanego o kradzież portfela w jednym z miejscowych szpitali. Do ujęcia sprawcy przyczynił się gość szpitala odwiedzający jednego z chorych. Policjanci odzyskali portfel z całą zawartością. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia...

 

Wczoraj policjanci z bytomskiego komisariatu przy ul. Chrzanowskiego dostali zgłoszenie o kradzieży portfela na terenie szpitala przy ul. Batorego. Na miejscu stróże prawa zatrzymali 34-letniego mieszkańca Dąbrowy Górniczej. Policjanci odzyskali portfel z całą zawartością. Z relacji śledczych wynika, że mężczyzna chodził po oddziałach szpitala i w jednym z pomieszczeń skradł z torebki należącej do 55-letniej pielęgniarki. W zatrzymaniu 34-latka pomógł jeden z gości szpitala, który zauważył sprawcę wychodzącego z pomieszczenia przeznaczonego dla personelu. Mężczyznę przewieziono do komisariatu. Dąbrowianin przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia. Podejrzany dobrowolnie poddał się karze 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu jej wykonania na okres 2 lat.