KMP Katowice: Zatrzymani złodzieje trakcji kolejowej - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

KMP Katowice: Zatrzymani złodzieje trakcji kolejowej

Trzech mężczyzn kradnących elementy kolejowej infrastruktury zatrzymali policjanci z Komisariatu VII i funkcjonariusze SOK podczas wspólnej akcji na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Pukowca. Złodzieje ukradli prawie 300 metrów kolejowej trakcji...

Trzech mężczyzn kradnących elementy kolejowej infrastruktury zatrzymali policjanci z Komisariatu VII i funkcjonariusze SOK podczas wspólnej akcji na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Pukowca. Złodzieje ukradli prawie 300 metrów kolejowej trakcji elektycznej o wartości 6000 złotych. Świadek zdarzenia, który poinformował policję o kradzieży, przyczynił się do szybkiego zatrzymania rabusiów. Jego reakcja jest przykładem w jaki sposób powinny postępować osoby chcą realizować cele kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".

 

Wczoraj około 22.00 policjanci otrzymali informację o grasujących na szlaku kolejowym w rejonie ulicy Pukowca złodziejach. Stróże prawa wkroczyli do akcji. Do działań włączyli się funkcjonariusze z grupy interwencyjnej SOK. Na ich widok przestępcy porzucili odcięty przewód elektryczny i zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu wpadli w ręce stróżów prawa. Zatrzymani mają 20, 28 i 38 lat. Jeden z nich pochodzi z Chorzowa, a dwóch pozostałych z Legnicy. Przestępcze trio trafiło do policyjnego aresztu. Wszyscy byli już w przeszłości karani za różne przestęsptwa kryminalne. Świadek zdarzenia, który poinformował policję o kradzieży, przyczynił się do szybkiego zatrzymania rabusiów. Jego reakcja jest przykładem w jaki sposób powinny postępować osoby chcą realizować cele kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz".