Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców - Nie reagujesz - akceptujesz! - Policja Śląska

Nie reagujesz - akceptujesz!

Zero tolerancji dla nietrzeźwych kierowców

Kampania społeczna "Nie reagujesz-akceptujesz" trwa niezmiennie od 2011 roku. Dzięki Państwa reakcjom na zachowania naruszające prawo, policjanci mogą szybciej podjąć działania, czego finałem jest często zatrzymanie przestępcy. W czasie weekendu, dzięki zgłoszeniom mieszkańców, z ruchu wyeliminowanych zostało dwóch nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w piątek tuż przed 21.00, w Żywcu na ul. Krakowskiej. Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że całą szerokością drogi jedzie opel. W rejon wskazany w zgłoszeniu natychmiast wysłano stróżów prawa. Policjanci już po chwili zauważyli samochód i dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Dodatkowo miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

Do kolejnego zatrzymania doszło w sobotę około 5.20, w Żywcu na ul. Żwirowej. Dyżurny odebrał informację od świadka, który podejrzewał, że toyotą może jechać nietrzeźwy kierowca. Policjanci zatrzymali pojazd. Jak się okazało za kierownicą siedział 34-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obaj kierowcy ze swojego zachowania już wkrótce będą się tłumaczyć przed sądem.

Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może wpłynąć pozytywnie na bezpieczeństwo.