Poradnik dla Rodziców i Opiekunów - Aktualności - Policja Śląska

Aktualności

Poradnik dla Rodziców i Opiekunów

Data publikacji 25.01.2017

Wydział Prewencji KWP w Katowicach, wraz z katowickim Regionalnym Ośrodkiem Metodyczno-Edukacyjnym Metis, w ramach kampanii „Moje Bezpieczne?Dziecko”, przygotował Poradnik dla Rodziców i Opiekunów. Zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem, w któym znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania dotyczace wykorzystania seksualnego dzieci: Na co zwrócić uwagę ? Gdzie szukać pomocy? Jak uczyć dziecko bezpiecznych zachowań?

Oddajemy w Państwa ręce poradnik będący wynikiem współpracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i psychologów z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach.

Dzięki zawartym w nimporadom i ważnym wskazówkom, dowiecie się Państwo jak możecie przyczynić się do podniesienia bezpieczeństwa dzieci w zakresie ich ochrony przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym przez dorosłych.

Prezentujemy Państwu nie tylko informacje na temat zagrożeń, ale także praktyczne porady na temat możliwości edukowania własnego dziecka. Uczenie dziecka bezpiecznych zachowań, może w przyszłości ochronić je przed atakiem ze strony przestępcy a nawet uratować mu życie.

Przygotowaliśmy również specjalną kolorowankę, przy pomocy której, możecie Państwo rozpocząć rozmowę ze swoim dzieckiem na temat jego bezpieczeństwa. Bohaterem kolorowanki jest znany wielu dzieciom z wizyt w przedszkolach i szkołach pies Sznupek -maskotka śląskiej Policji. Wspólna zabawa z dzieckiem, może stać się okazją do wyposażenia go w wiedzę iumiejętności przydatne do rozpoznawania zagrażających mu sytuacji i reagowania na nie.

Pliki do pobrania