Policja i sport

KWP w Katowicach najlepszą drużyną Mistrzostw Polski Policji w judo

Policjanci reprezentujący śląski garnizon po raz kolejny okazali się być najlepszą drużyną Mistrzostw Polski Policji w Judo. Śląscy policjanci zajęli drużynowo pierwsze miejsce zdobywając trzy złote, trzy srebrne oraz cztery brązowe medale. Tuż za nimi w klasyfikacji uplasowali się policjanci z Komendy Stołecznej Policji oraz KWP w Gdańsku.

20 października 2017 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się Mistrzostwa Policji w Judo, objęte honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp.Jarosława Szymczyka. W zawodach uczestniczyło łącznie 57 zawodników, reprezentujących Komendę Stołeczną Policji, CSP w Legionowie oraz komendy wojewódzkie z Bydgoszczy, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Radomia i Wrocławia, Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Służbę Więzienną, Biuro Ochrony Rządu oraz Wojsko Polskie.

Zawody przeprowadzono w 10 kategoriach wagowych:

mężczyzn – 66 kg, 73 kg, 81kg, 90 kg, 100 kg, +100 kg

kobiet – 63 kg, + 63 kg

powyżej 40 lat mężczyzn – 81 kg, + 81 kg

Walki w poszczególnych kategoriach wagowych zostały przeprowadzone zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Judo, systemem „francuskim” oraz „każdy z każdym”. Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach reprezentowało w sumie 13 funkcjonariuszy z jednostek terenowych śląskiej policji wytypowanych po Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo, które odbyły się 2 czerwca 2017 roku.

Najlepsze wyniki pośród policjantów reprezentujących śląski garnizon w zawodach uzyskali:

I MIEJSCE

sierż. szt. Marek CHRAPKIEWICZ – KMP Tychy - 81 kg

st. sierż. Rafał RISS – OPP Katowice - + 100 kg

asp. szt. Roman URBANIAK – KMP Bytom - 81 kg + 40

II MIEJSCE

sierż. szt. Marcin MICHALIK – KMP Świętochłowice - 90 kg

kom. Marek KLIMCZAK – KMP Bytom - +81 kg

kom. Paweł GACEK – SPPP Bielsko–Biała - 81 kg + 40

III MIEJSCE

st. sierż. Agnieszka BERGIER – KARKOSZ – KMP Sosnowiec - 63 kg

post. Magdalena ALBRECHT – KMP Gliwice - + 63 kg

st. post. Korneliusz WRÓBEL – OPP Katowice - 90 kg

kom Marek KLIMCZAK – KMP Bytom - + 81 kg + 40

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce – KWP Katowice

II miejsce – KSP

III miejsce – KWP Gdańsk

Należy podkreślić, że znaczna część startujących w mistrzostwach zawodników czynnie uczestniczy w procesie szkolenia i doskonalenia zawodowego policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji jednostkach policji, przekazując swoją wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie nabyte w czasie wielu lat treningów. Impreza przebiegła w sportowej atmosferze i cieszyła się dużym uznaniem ze strony uczestniczących w niej policjantów. Wszystkim serdecznie gratulujemy sukcesu!!!