Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową

Spotkanie partnerów projektu "Drugstop" w Szczyrku

Data publikacji 28.09.2018

Za nami kolejne spotkanie partnerów projektu „Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Tym razem odbyło się ono 20-21 września br. w Szczyrku w ramach działania 2 „Zarządzanie projektem”. Projekt finansowany ze środków finansowych Programu Interreg V-A Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014 – 2020.

W spotkaniu uczestniczyły 32 osoby z komend wojewódzkich Policji polsko-czeskiego pogranicza z Katowic, Opola, Wrocławia, Hradca-Kralowe, Liberca, Ołomuńca, Ostrawy oraz Pardubic, a jego tematem przewodnim było omówienie bieżących działań w projekcie, w szczególności tych, które mają wpływ na osiągnięcie wymaganych wskaźników projektu.

Przedstawiciele partnerskich komend wojewódzkich Policji z pionów kryminalnych i prewencji prezentowali wspólne przedsięwzięcia z zakresu profilaktyki antynarkotykowej, wykorzystania zakupionego sprzętu oraz wymiany informacji, natomiast koordynatorzy projektu przedstawili zrealizowane wspólne działania na rzecz promocji. Ponadto omówiono założenia organizacyjne konferencji zamykającej projekt, która odbędzie się 17 października.