Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową

Groźne dopalacze – szkolenie w ramach programu "Drugstop"

Data publikacji 28.09.2018

W ramach polsko-czeskiego projektu „Drugstop" jastrzębscy policjanci przeprowadzili szkolenie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu -Zdroju. Podczas spotkania mundurowi zaprezentowali specjalną walizkę z rekwizytami, pozwalającą z bliska przyjrzeć się dostępnym na czarnym rynku narkotykom. Mundurowi zapoznali również pracowników z objawami, które mogą wskazywać na zażycie substancji psychoaktywnych. Ta wiedza pozwoli na wcześniejszą i skuteczniejszą reakcję.

Jastrzębscy policjanci otrzymali materiały edukacyjne, zakupione i sfinansowane w ramach projektu polsko-czeskiego. Środki dydaktyczne służą im podczas szkoleń, skierowanych do młodzieży i dorosłych. W walizkach edukacyjnych znajdują są rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Tym razem w ramach projektu „Drugstop", kom. Aneta Zacharjasz z jastrzębskiej komendy wraz z dzielnicowym – mł. asp. Piotrem Gębczyńskim oraz policjantem z wydziału kryminalnego przeprowadzili szkolenie dla pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Program "Drugstop" ma na celu uczulenie społeczeństwa, a w szczególności rodziców, a także pracowników instytucji pomocowych, mających kontakt z osobami, które mogą zażywać środki odurzające na objawy i przesłanki, które mogą pozwolić na wczesne i skuteczne rozwiązywanie problemów związanych z zażywaniem narkotyków lub dopalaczy. Policjantka zaprezentowała również prezentację multimedialną na temat środków odurzających, jak wyglądają,  w czym mogą być przechowywane. Poruszono także kwestię konsekwencji prawnych związanych z posiadaniem i wytwarzaniem zakazanych substancji.

 

Ładowanie odtwarzacza...