Drugstop - transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową

Podsumowanie kolejnego etapu "Drugstop (...)"

Data publikacji 04.07.2018

Za nami spotkanie podsumowujące kolejny etap działań w związku z realizacją projektu pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Projekt współfinansowany jest w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2014 – 2020. Spotkanie odbyło się w Republice Czeskiej, w miejscowości Rychnov nad Kneznou​.

W dniach 21 – 22 maja br. w miejscowości Rychnov nad Kneznou (Hradec Kralove) Republika Czeska odbyło się kolejne spotkanie zespołu projektowego. Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Hradec Kralove, w którym wzięli udział wszyscy partnerzy projektu, zarówno po stronie polskiej, jak i po stronie czeskiej czyli 8 Komend Wojewódzkich Policji. Podczas spotkania roboczego każdy z partnerów podsumował stan realizacji działań w ramach projektu wdrażanych w ich jednostce. Ponadto na spotkaniu omówiono także harmonogram działań, które powinny być zrealizowane do końca projektu. Obecnie Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przygotowuje się do przeprowadzenia wspólnych akcji prewencyjnych na pograniczu, mających na celu informowanie społeczeństwa o projekcie.

Projekt „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.