Nauka języków obcych dla policjantów - Fundusze pomocowe - Policja Śląska

Fundusze pomocowe

Nauka języków obcych dla policjantów

W ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zaplanowano realizację projektu „Wsparcie językowe na potrzeby EURO 2012- Współpraca Międzynarodowa Policji”

W ramach programu Operacyjnego Kapitał Ludzki zaplanowano realizację projektu „Wsparcie językowe na potrzeby EURO 2012- Współpraca Międzynarodowa Policji” w ramach projektu zostanie zorganizowany 2 letni kurs języka: angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego dla 300 policjantów.

Głównym celem powyższego zadania realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 5.3.2 jest podniesienie kwalifikacji zawodowych funkcjonariuszy przede wszystkim poprzez:

- podniesienie kompetencji językowych w zakresie posługiwania się językiem angielskim, niemieckim, rosyjskim,

-rozwój umiejętności komunikowania się w języku obcym,

-wzmocnienie pozycji zawodowej uczestników projektu.

Projekt zakłada uczestnictwo około 300 funkcjonariuszy z Województwa śląskiego.

Zajęcia odbywać się będą na terenie aglomeracji przede wszystkim w Katowicach i Gliwicach jak również w Częstochowie i Bielsku – Białej, w czasie wolnym od pracy, na trzech poziomach zaawansowania od początkowego do zaawansowanego.

Każdy z uczestników skorzysta z 272 godzin lekcyjnych zajęć, prowadzonych przez lektorów i native speakerów, w grupach liczących maksymalnie do 10 osób.

Uzupełnieniem zajęć grupowych będą konsultacje (1 godzina tygodniowo) prowadzone w zależności od oczekiwań przez internet, telefon lub bezpośredni kontakt z lektorem.