Ogłoszenie o wolnych stanowiskach jeźdźców koni służbowych - Policja Śląska

Ogłoszenie o wolnych stanowiskach jeźdźców koni służbowych

Ogłoszenie o wolnych stanowiskach jeźdźców koni służbowych

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na prośbę kierowników komórek konnych garnizonu śląskiego, informuje o wakujących stanowiskach jeźdźców koni służbowych w Zespołach Konnych Komend Miejskich Policji w Chorzowie i Częstochowie.

Przy kwalifikowaniu kandydatów na jeźdźców uwzględnia się osoby, które wyrażą zgodę na pełnienie służby z użyciem konia. Ponadto kandydat na jeźdźca musi spełniać w szczególności następujące warunki:

  • odznaczać się dobrą sprawnością fizyczną;
  • mieć dobry stan zdrowia;
  • mieć predyspozycje do pracy ze zwierzętami.

Wymagania dodatkowe:

  • uprawnienia do kierowania pojazdami kat: B,C,E
  • doświadczenie hipologiczne.

Przy rozważaniu swojej kandydatury należy wziąć pod uwagę specyfikę tego rodzaju służby. Fakt, iż funkcjonariuszowi powierza się żywe zwierze, które nie jest rzeczą, zobowiązuje do szczególnego zaangażowania w wykonywanie nałożonych obowiązków. Jednakże satysfakcja płynąca z tak specyficznej formy pełnienia służby, wdzięczność zwierzęcia za sprawowaną nad nim opiekę bywa wyjątkowa.

 

 

Osoby zainteresowane podjęciem służby w komórkach konnych proszone są o kontakt z Adamem Chmelem z Wydziału Prewencji KWP w Katowicach pok. 553 (budynek C) lub pod nr tel. linia miejska – 32 200 1664; linia sł. 851 1664; kom. 798 031 063, email: adam.chmel@ka.policja.gov.pl