Wiadomości

Policjanci dzieciom

Data publikacji 17.06.2008

Policjanci z Lublińca wraz z władzami miejskimi po raz 3 zorganizowali Niebieski Festyn. W imprezie wzięło udział około 2000 dzieci z całego powiatu lublinieckiego. Impreza zorganizowana była pod patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Matejuka. Swoją obecnością zaszczycił wszystkich Pan Tomasza Połeć Główny Inspektor Transportu Drogowego. W Rybniku podsumowano akcje pod nazwą "Rybnik bezpiecznym miastem dla dzieci"

Policjanci z Lublińca wraz z władzami miejskimi po raz 3 zorganizowali Niebieski Festyn. W imprezie wzięło udział około 2000 dzieci z całego powiatu lublinieckiego. Impreza zorganizowana była pod patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Matejuka. Swoją obecnością wszystkich zaszczycił Tomasza Połeć Główny Inspektor Transportu Drogowego. Na terenie Parku Grunwaldzkiego odbył się III Niebieski Festyn organizowany przez Region IPA Lubliniec, zrzeszający funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Podstawowym celem imprezy było propagowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców powiatu lublinieckiego w związku z letnimi wakacjami, jak również zapoznanie ich z różnymi formacjami policyjnymi i charakterem ich pracy. Ogółem w festynie wzięło udział około 2000 dzieci wraz z opiekunami. W przedsięwzięciu uczestniczyli policjanci KPP w Lublińcu, WRD KWP Katowice, Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie (m.in. funkcjonariusze z końmi), Oddziału Prewencji z Katowic wraz z wozem bojowym "Tajfun" (wodne środki obezwładniające) i łodzią motorową. Ponadto w organizacji i prowadzeniu festynu pomagali żołnierze 1 Pułku Specjalnego Komandosów, Straży Granicznej Portu Lotniczego w Pyrzowicach, strażacy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Lublińca, Inspekcja Transportu Drogowego oraz Zespół Pogotowia Ratunkowego. Przeprowadzone pokazy z udziałem zwierząt - psy i konie służbowe oraz przy użyciu sprzętu bojowego, jak i pokazy umiejętności samych policjantów, żołnierzy, strażaków znalazły uznanie wśród zaproszonych najmłodszych gości. Największym aplauzem zakończył sie pokaz obezwładniania oraz rozpoznania pirotechnicznego przeprowadzony przez Grupę Szybkiego Reagowania z KPP Tarnowskie Góry. Za udział dzieci w konkursach przewidziano nagrody. Głównie to były kaski ochronne, kamizelki odblaskowe oraz inne przedmioty, które poprawiają widoczność najmłodszych na drodze do szkoły i domu. Żadne dziecko nie odeszło z pustymi rękami, zadbano również o smaczny poczęstunek dla małych gości. Uroku całej imprezie dodał zaproszony “Sznupek".

 

Kolejna akcja skierowana na bezpieczeństwo dzieci odbyła się w Rybniku. Na miejskim rynku odbyło się podsumowanie pierwszego etapu programu “Rybnik bezpiecznym miastem dla dzieci”. Pomysł akcji zrodził się w grudniu 2007 roku z inicjatywy Wydziału Edukacji UM w Rybniku, Szkoły Podstawowej nr 11 oraz Komendy Miejskiej Policji tego miasta. W każdy wtorek w rybnickiej komendzie gościliśmy najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Dzieci podczas wizyt w komendzie mogły poznać pracę policjantów i strażników miejskich, uczyły się również bezpiecznych postaw w kontaktach z obcymi. Podczas całej akcji około 1000 dzieci pierwszych klas wzięło udział w realizacji tego przedsięwzięcia. Wczoraj o godz.10.00 odbyło się podsumowanie z udziałem prezydenta miasta, przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Z autorskim programem „Lekcja bezpieczeństwa„ wystąpiła Dorota Stalińska.
 

  • III Niebieski Festyn
  • III Niebieski Festyn
  • III Niebieski Festyn
  • III Niebieski Festyn
  • III Niebieski Festyn
  • KMP Rybnik
  • KMP Rybnik
Powrót na górę strony