Zlikwidowana przydomowa plantacja konopi - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Zlikwidowana przydomowa plantacja konopi

Data publikacji 20.01.2020

Policjanci z katowickiej komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej i kryminalni z Częstochowy zlikwidowali nielegalną przydomową plantację konopi indyjskich. Śledczy zabezpieczyli 46 sadzonek rośliny i ponad 810 gramów suszu marihuany. Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzuty uprawiania, przetwarzania i posiadania narkotyków, za które został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wpadli na trop mieszkańca Częstochowy, który w wynajmowanym domu miała prowadzić produkcją marihuany na dużą skalę. Gdy kryminalni potwierdzili te ustalenia, przystąpili do zatrzymania. Policjanci z komendy wojewódzkiej wraz z kryminalnymi z Częstochowy wkroczyli na teren posesji mieszkalnej. W środku, w specjalnie zaadaptowanych do tego celu pomieszczeniach, odkryli plantacje konopi oraz „linię produkcyjną” marihuany. Na plantacji podłączony był kompletny osprzęt oświetleniowy i wentylacyjny. Policjanci zabezpieczyli 46 krzewów konopi w różnym stadium rozwoju i ponad 810 gramów już wytworzonego suszu roślinnego. Wykonane testy wykazały, że to marihuana.

32-letni mężczyzna - właściciel nielegalnej uprawy, został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi oraz przetwarzania i posiadania dużej ilości środków odurzających. Oprócz przestępstw narkotykowych częstochowianin usłyszy także zarzut kradzieży prądu. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany.

  • krzaki konopii w pomieszczeniu
  • wiaderko z szuem marihuany
  • susz marihuany
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną
  • logo policji
Ładowanie odtwarzacza...