Pościg za drogowym piratem - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Pościg za drogowym piratem

Data publikacji 11.10.2019

Wczoraj zawierciańscy policjanci ścigali pijanego kierowcę audi. Drogowy pirat podczas szaleńczej ucieczki omijał lewą stroną wysepki przejść dla pieszych. Doprowadził też do kolizji z innym pojazdem. Zatrzymany 46-latek był pijany i nie posiadał prawa jazdy. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 20.00 na ul. Paderewskiego w Zawierciu. Policjantów patrolujących miasto nieoznakowanym radiowozem wyprzedził z dużą prędkością kierowca Audi A6. Wykonał bardzo niebezpieczny manewr omijając z lewej strony znajdującą się na środku jezdni wysepkę dla pieszych. Funkcjonariusze włączyli sygnały pojazdu uprzywilejowanego i ruszyli za nim w pościg. Ten, na widok policyjnego radiowozu, przyspieszył i rozpoczął ucieczkę, łamiąc przy tym szereg przepisów ruchu drogowego. Wyprzedzał na przejściach dla pieszych i na podwójnych liniach ciągłych. Kolejne wysepki omijał również z lewej strony. Na jednym z łuków uszkodził jadący z przeciwka samochód. Nie zatrzymując się, skręcił w kierunku Ogrodzieńca. Jadąc w terenie zabudowanym kilkukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu okazało się, że jest nietrzeźwy i ma już zatrzymane prawo jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. 46-letni mieszkaniec gminy Ogrodzieniec trafił do policyjnego aresztu.

Przypominamy!

Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i nie zatrzyma się, pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie zakaże mu prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat.