Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Komendant podziękował za pomoc w zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 14.08.2019

Dzięki wzorowej i zdecydowanej postawie świadków, nietrzeźwy kierujący nie tylko zaprzestał podróży swoim autem, ale także został zatrzymany przez mundurowych. Nieodpowiedzialny mieszkaniec Bytomia w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu, mimo tego chciał kontynuować jazdę samochodem. Za godną naśladowania postawę, świadkom podziękował już Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski.

 

Do zdarzenia doszło na ul. Felińskiego. Czujny mieszkaniec obserwował zachowanie mężczyzny, który wsiadł do osobowego auta i próbował odjechać. Przebieg zdarzenia widział również inny lokator. Świadkowie bez chwili zawahania zareagowali i uniemożliwili dalszą jazdę. O wszystkim zawiadomieni zostali bytomscy mundurowi, którzy szybko dojechali na miejsce i zatrzymali amatora jazdy na "podwójnym gazie". Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że kierowca w organizmie miał ponad 1,5 promila alkoholu.

Dzisiaj Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski spotkał się z bohaterami, dzięki którym 64-latek nie uniknie odpowiedzialności za swoje czyny. Szef bytomskich mundurowych podziękował mężczyznom za pomoc, jednocześnie gratulując właściwej postawy. Obaj stwierdzili, że nie mogli w tej sytuacji postąpić inaczej. Podczas spotkania Komendant wręczył listy gratulacyjne oraz drobne upominki w podziękowaniu za okazaną pomoc i godne naśladowania zaangażowanie.

 

 

  • komendant policji rozmawia z mężczyznami
  • komendant gratuluje mężczyźnie
  • komendant gratuluje mężczyźnie