Usłyszał zarzuty za nielegalne składowanie odpadów - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Usłyszał zarzuty za nielegalne składowanie odpadów

Data publikacji 17.04.2019

Zabrzańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który na terenie miasta nielegalnie składował odpady. Samochód, którym się poruszał, został zauważony przez operatorów monitoringu miejskiego. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który na terenie miasta nielegalnie składował odpady. Pod koniec marca br. policja otrzymała zgłoszenie, że na terenie dzielnicy Mikulczyce pojawiły się porzucone pojemniki DPPL, beczki z nieznaną cieczą, worki z zawartością białej substancji i tzw. mauzery wypełnione mniejszymi pojemnikami po i z materiałami budowlanymi. Na miejsce została wezwana straż pożarna, a policjanci przeprowadzili oględziny. Miejsce to zostało objęte szczególnym nadzorem zabrzańskiej policji, straży miejskiej i urzędu miasta. W wyniku podjętych działań wytypowano samochód, który był „w zainteresowaniu” śledczych zwalczających przestępczość przeciwko środowisku. Na początku kwietnia operatorzy monitoringu miejskiego zauważyli na ulicy Tarnopolskiej wytypowany samochód. Natychmiast poinformowali naczelnika zarządzania kryzysowego zabrzańskiego magistratu, który jechał za samochodem informując zabrzańską policję o lokalizacji auta. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Kalinowej. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut nielegalnego składowania odpadów i zastosował policyjny dozór. Zabezpieczono również mienie w postaci prawie 10 tys. zł. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia.

Zabrzańscy policjanci apelują do mieszkańców miasta o natychmiastowe zgłaszanie informacji dotyczących nielegalnego składowania odpadów, a przede wszystkim informacji o pojazdach, którymi mogą być przewożone a następnie porzucane odpady. Zareaguj dzwoniąc pod numer 112 lub 32 277 92 00. Wspólnie zadbajmy o czystość i bezpieczeństwo w naszym mieście. Osobom informującym gwarantujemy anonimowość!

  • Odpady ujawnione w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce i samochód, którymi odpady były przewożone.
  • Odpady ujawnione w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce i samochód, którymi odpady były przewożone.
  • Odpady ujawnione w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce i samochód, którymi odpady były przewożone.