Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci odnaleźli zaginionego 76-latka

Data publikacji 16.04.2019

Kilkudziesięciu policjantów z Gliwic i katowickiego oddziału prewencji, policyjni przewodnicy z psami tropiącymi oraz ochotnicy ze straży pożarnej w Przyszowicach poszukiwali zaginionego 76-latka. Mężczyzna wyjechał z domu rowerem, a kiedy nie wracał kilka godzin, zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc stróżów prawa. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy i 76-latek wrócił do domu.

Wczoraj późnym wieczorem gliwiccy policjanci zostali zaalarmowani o zaginięciu 76-latka. Z relacji rodziny wynikało, że mężczyzna wyjechał z domu rowerem do Przyszowic. Kiedy mężczyzna kilka godzin nie wracał, jego bliscy rozpoczęli poszukiwania i w pobliżu przepompowni znaleźli jego jednoślad. Podejrzewając, że u 76-latka mógł nastąpić zanik pamięci, o pomoc poprosili policjantów.

W gliwickiej komendzie ogłoszony został alarm. Przed godziną 23.00 w rejon wyruszyło 45 policjantów, w tym 15 z katowickiego oddziału prewencji, dwóch przewodników z psami tropiącymi oraz kilkanaście radiowozów. Do pomocy włączyło się także sześciu druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Przyszowicach. Rozpoczęto poszukiwania. Ich finał okazał się szczęśliwy. Wszyscy odetchnęli z ulgą, gdy policjanci z komisariatu autostradowego powiadomili o odnalezieniu zaginionego, który szedł poboczem autostrady A1 w kierunku Ostrawy.
Odnaleziony mężczyzna, po przebadaniu przez załogę medyczną, cały i zdrowy, został przekazany rodzinie.