Wiadomości

"Drugstop" – raciborska policjantka szkoliła rodziców i nauczycieli w Rudniku

Data publikacji 15.03.2019

„Drugstop" to wspólne działania profilaktyczne polskiej i czeskiej Policji. Raciborscy policjanci prowadzą cykl spotkań z rodzicami i nauczycielami w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Do szkoleń wykorzystują specjalną walizkę z rekwizytami, które przedstawiają zabronione substancje odurzające. Ostatnio swoją wiedzę w tym zakresie poszerzyli rodzice i nauczyciele w Szkole Podstawowej w Rudniku.

Materiały edukacyjne, które zaprezentowali raciborscy mundurowi zakupione zostały w ramach projektu polsko-czeskiego. Środki dydaktyczne służą im podczas szkoleń, skierowanych do młodzieży i dorosłych. W walizkach edukacyjnych znajdują są przykładowe rekwizyty i przedmioty, które młodzi ludzie mogą mieć w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Dorośli chętnie czerpią wiedzę na ten temat. Chcą wiedzieć z jakimi środkami mogą mieć do czynienia, jak wygląda dany narkotyk, w czym może być przechowywany oraz jakie jest jego działanie. We wtorek raciborska policjantka przeprowadziła szkolenie dla rodziców i nauczycieli w szkole w Rudniku.

Kolejnym etapem współpracy transgranicznej w obszarze walki z przestępczością narkotykową jest powstanie aplikacji multimedialnej. Zachęcamy do pobrania na telefon aplikacji o nazwie "DRUGSTOP". Została ona opracowana przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Możną ją bezpłatnie pobrać ze sklepów "Google Play" i "AppStore". Aplikacja zawiera 7 głównych działów, a zawarte w nich informacje mogą  być pomocne w prowadzonych na co dzień działaniach profilaktycznych. Znajdziemy tam m.in. informacje na temat konsekwencji używania środków psychoaktywnych, odpowiedzialności karnej, dane teleadresowe placówek pomocowych z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego wraz z umiejscowieniem ich na mapie.

  • Szkolenie rodziców i nauczycieli w szkole podstawowej w Rudniku w ramach akcji Drugstop
Powrót na górę strony