Podziękowania dla sosnowieckiego policjanta - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Podziękowania dla sosnowieckiego policjanta

Data publikacji 13.03.2019

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu złożyła na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podziękowania dla jednego z funkcjonariuszy. Policjant jako pierwszy podejmował czynności w miejscu wypadku drogowego, w wyniku którego potrącone zostało troje dzieci. Na szczęście żadne z nich nie odniosło wówczas poważniejszych obrażeń.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 im Mikołaja Kopernika w Sosnowcu wystosował do Komendanta Miejskiego Policji w Sosnowcu podziękowania dla jednego z policjantów Komisariatu Policji IV. Asp. Dariusz Okularczyk był pierwszym funkcjonariuszem, który podejmował czynności na miejscu potrącenia trojga dzieci, do jakiego doszło w dniu 7.02.2019 r. W przesłanych podziękowaniach napisano:

„Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 im. Mikołaja Kopernika w Sosnowcu składa serdeczne podziękowania dla pana Dariusza Okularczyka w związku z jego postawą po wypadku drogowym, który miał miejsce w dniu 7.02.2019r w godzinach porannych. W wyniku zdarzenia ucierpiało troje dzieci. Pan Okularczyk udzielił poszkodowanym pomocy, wezwał odpowiednie służby, a pracownikom szkoły dał ogromne wsparcie w tym trudnym dla nich momencie.”

Te bardzo miłe słowa napłynęły dopiero, kiedy minął ogromny stres, jaki towarzyszył wszystkim uczestnikom zdarzenia. Sam wypadek, na szczęście dla poszkodowanych dzieci, skończył się jedynie na drobnych potłuczeniach i ogromnym strachu. Sam policjant uważa, że nie zrobił niczego niezwykłego. Twierdzi, że podjął standardowe czynności na miejscu zdarzenia, a osobom uczestniczącym w nim starał się dodać otuchy, ciesząc się że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.