Pijany kierowca sprawcą wypadku drogowego - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Pijany kierowca sprawcą wypadku drogowego

Data publikacji 13.03.2019

Śledczy z wodzisławskiej komendy wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku drogowego, do którego doszło w Skrzyszowie. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranne zostały trzy osoby. 22-letni sprawca miał w organizmie niecałe pół promila alkoholu.

Wczoraj, po godzinie 16.00 policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani do obsługi wypadku drogowego w Skrzyszowie na ulicy Dębowej. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem marki Opel Vectra, jadąc w kierunku 1 Maja nie dostosował prędkości do warunków ruchu, w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas, gdzie zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym oplem astrą, poruszającym się w stronę Podbucza. Na miejscu była już obecna załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła do szpitala 26-letnią kierującą astrą i jej 27-letniego pasażera. Kierujący oplem vectrą zaczął się dziwnie zachowywać, wpadł w panikę i był agresywny. Mężczyzna także został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem przeprowadzone w szpitalu wykazało, że sprawca miał w organizmie blisko pół promila alkoholu. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała w postaci skręcenia odcinka szyjnego, złamania mostka i ogólnych potłuczeń ciała doznała 26-latka, która została hospitalizowana. Pasażer po zaopatrzeniu został zwolniony do domu. 22-letni sprawca zdarzenia był w trakcie diagnostyki. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Przypominamy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek, w którym są zabici lub ranni, sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

  • źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
    źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
  • źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
    źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
  • źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
    źródło: Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H