Wiadomości

Dąbrowscy policjanci w profilaktycznym projekcie „Bezpieczny przejazd”

Data publikacji 11.02.2019

Policjanci z Dąbrowy Górniczej uczestniczyli w działaniach profilaktycznych w ramach kampanii społecznej organizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA pod nazwą „Bezpieczny Przejazd”. Jej celem jest podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych. Kampania kierowana jest zarówno do najmłodszych, jak i dorosłych użytkowników dróg.

Brawura, nieuwaga i ignorowanie przepisów ruchu drogowego to główne przyczyny wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Niemal każde takie zdarzenie oznacza nie tylko tragedię dla osób poszkodowanych i ich rodzin, ale także przynosi szereg negatywnych kosztów dla społeczeństwa.

Dzisiaj dąbrowscy policjanci, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz pracownicy PKP ZLK z Częstochowy wzięli udział w działaniach profilaktycznych na przejedzie kolejowo-drogowym przy ul. Tadeusza Urbańskiego w Dąbrowie Górniczej. Żeby zapobiegać wypadkom w takich miejscach, informowali kierowców, pieszych i rowerzystów o niebezpieczeństwie jakie może ich spotkać przy nieprzestrzeganiu ogólnych zasad w trakcie korzystania z przejazdu kolejowego. Aby wzmocnić przekaz każdy z nich otrzymywał ulotki informacyjono - edukacyjne. Mundurowi uświadamiali również uczestników ruchu, że pociąg to masa kilkuset, czy kilku tysięcy ton, która na zatrzymanie od momentu naciśnięcia przycisku nagłego hamowania potrzebuje nawet do 1000 metrów. W zderzeniu z pociągiem człowiek, samochód, nie ma żadnych szans.

Pamiętaj – znak STOP nie jest sugestią. Tak samo jak czerwone światło na skrzyżowaniu nakazuje bezwzględnie zatrzymać się i upewnić, że można bezpiecznie przekroczyć przejazd.

Ładowanie odtwarzacza...