Wiadomości

I miejsce za działalność społeczną i charytatywną dla policjanta z Żor

Data publikacji 07.02.2019

Wczoraj zakończył się I etap głosowania w prestiżowym plebiscycie Dziennika Zachodniego "Osobowość Roku 2018". Czytelnicy i internauci zdecydowali, że najlepszym kandydatem w kategorii działalność społeczna i charytatywna jest sierż. sztab. Adam Doleżych z Żor, który powalczy teraz o tytuł w finale. Policjant otrzymał nominację za zaangażowanie w profilaktykę i promocję działań Policji, aktywne uczestnictwo i organizację wydarzeń kulturalnych.

"Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swoje głosy w plebiscycie Dziennika Zachodniego na "Osobowość Roku 2018" w kategorii "Działalność społeczna i charytatywna". To dzięki Wam zająłem w nim pierwsze miejsce, co napawa mnie dumą i radością" – mówi policjant i od razu dodaje "a teraz bierzmy się do roboty ...". Taki jest właśnie Adam, który nie zamierza marnować ani minuty swojego życia. Kiedy kończy służbę, z powodzeniem realizuje się na stanowisku naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Żorach i to nie tylko uczestnicząc w akcjach ratunkowych, ale i prowadząc szeroką działalność profilaktyczno-kulturalną.

Sierż. sztab. Doleżych ze swej działalności jest znany w całym mieście i nie tylko. Choć wszelkie pomysły rodzą się w jego głowie, to jak sam podkreśla, bez wielu osób byłyby one niemożliwe do zrealizowania. Dziękując za oddane w plebiscycie głosy, wymienia najbliższych, przyjaciół, strażaków, policjantów, urzędników, czy dyrektorów szkół i dodaje, że zajęcie I miejsca w głosowaniu nie jest jego prywatnym sukcesem, ale dowodem na doskonałą współpracę międzyinstytucjonalną w Żorach.

Już jutro rusza finał plebiscytu, w którym wystartuje policjant z Żor.

Gratulujemy naszemu Koledze ogromnego sukcesu i trzymamy kciuki! 

Więcej o Adamie