W czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch poszukiwanych - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

W czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch poszukiwanych

Data publikacji 04.02.2019

Ta sytuacja dowodzi, że policjanci są czujni przez cały czas, nie tylko w godzinach pełnienia służby. Dobre rozpoznanie osób, które mają konflikt z prawem, to często klucz do efektywnej pracy mundurowych. Policjant chorzowskiej dwójki, mając dzień wolny, zatrzymał poszukiwanego listem gończym mężczyznę. Jak się okazało, nie był to jedyny poszukiwany.

Wczoraj, na jednej z ulic Chorzowa, mundurowy z komisariatu przy Moniuszki zauważył poszukiwanego 38-latka. Natychmiast powiadomił dyżurnego, który skierował tam patrol. Jak się okazało, nie tylko on był poszukiwany. Gdy mundurowi sprawdzili towarzyszącego mu 25-latka okazało się, że on również był poszukiwany. Mężczyźni trafili już do więzienia. Starszy z nich  spędzi tam prawie rok, a młodszy półtora roku.

W miniony weekend chorzowscy policjanci zatrzymali aż 5 osób, które celowo ukrywały się przed policją i wymiarem sprawiedliwości, chcąc uniknąć kary za popełnione przestępstwa. Wielu z poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzeń często zmienia swoje miejsca zamieszkania. Ukrywa się  u swoich znajomych lub rodziny, czy też udaje bezdomnych. Powody są różne np. kara więzienia, czy niezapłacona grzywna. Jednakże mimo takich zabiegów i tak, jak widać, nie udaje im się uniknąć konsekwencji.