Informacja dotycząca poszukiwanego Piotra Boszko - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Informacja dotycząca poszukiwanego Piotra Boszko

Data publikacji 31.01.2019

W związku z artykułami prasowymi, dotyczącymi pobytu poszukiwanego Piotra Boszko z d. Robok na terenie woj. małopolskiego, piekarska policja informuje, że w chwili obecnej nie posiada materiałów jednoznacznie wskazujących, że poszukiwany może przebywać na terenie małopolski. Jednocześnie informujemy, że mężczyzna został skazany za przestępstwo seksualne popełnione kilkanaście lat temu, a od czasu wyroku nie odnotowano sygnałów dotyczących kolejnych przestępstw popełnianych przez skazanego.

Policjanci z Piekar Śląskich od listopada 2016 roku poszukują Piotra Boszko z d. Robok, 58 lat. W tym samym roku mężczyzna został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na 5,5 roku wiezienia. Od tego czasu śledczy prowadzą złożone i wymagające działania poszukiwawcze. Na początku tygodnia w jednej z gazet pojawił się komunikat dotyczący miejsca pobytu poszukiwanego. Z informacji wskazanej przez autora tekstu wynika, że policjanci podejrzewają, iż Piotr Boszko przebywa na terenie województwa małopolskiego. Odnosząc się do powyższej kwestii, informujemy, że Komenda Miejska Policji w Piekarach Śląskich, która prowadzi poszukiwania, nie posiada materiałów jednoznacznie wskazujących, aby poszukiwany przebywał na terenie małopolski, jednak sprawdzamy i weryfikujemy wszystkie napływające do nas informacje. Ponadto podkreślamy, że policjanci w czasie prowadzonych działań poszukiwawczych nie podają miejsc, gdzie może ukrywać się osoba poszukiwana, bowiem byłoby to sprzeczne z działaniami operacyjnymi. Mając na uwadze artykuły prasowe dotyczące „groźnego pedofila na wolności”, informujemy, że poszukiwany Piotr Boszko zgodnie z wyrokiem sądu został skazany za przestępstwo popełnione kilkanaście lat temu. Był to czyn przestępczy o charakterze seksualnym, jednak od czasu wydania wyroku w sprawie, nie odnotowano sygnałów dotyczących kolejnych przestępstw popełnianych przez skazanego lub podejrzenia ich popełnienia. Policjanci z Piekar Śląskich w dalszym ciągu prowadzą zintensyfikowane działania poszukiwawcze, które zakończą się z chwilą zatrzymania mężczyzny.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu osoby poszukiwanej proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Piekarach Śląskich lub z najbliższą jednostką policji.

telefon kontaktowy: ( 32 ) 393 62 00

 

Cechy rysopisowe:

 

SYLWETKA: waga 70-89 kg, sylwetka średnia

Wzrost: 171-175 cm

WŁOSY: włosy proste, włosy: uczesanie nienaturalne, włosy ciemne, łysina czołowa

USZY / UCHO: uszy normalne

NOS: kolor nosa naturalny, nos prostolinijny

OCZY / OKO: oczy normalnie osadzone

KOLOR OCZU: ciemne

CZOŁO: czoło średnie

TWARZ: twarz owalna, brak zarostu

 

Jednocześnie informujemy, że wizerunek mężczyzny, z uwagi na bieg czasu mógł ulec zmianie.