Uwaga! czad znowu „atakuje” - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Uwaga! czad znowu „atakuje”

Data publikacji 03.12.2018

Trzyosobowa rodzina ze Starzyn zatruła się tlenkiem węgla. Z pomocą przyszedł sąsiad, który wyważył drzwi i wezwał pomoc. Babcię, matkę i jej 3-letniego syna przetransportowano do szpitala. Strażacy i policjanci kolejny raz apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych. Zróbmy wszystko, aby właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

Dzisiaj około godz. 7.00 w miejscowości Starzyny gm. Szczekociny doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Czujny sąsiad po nieudanej próbie nawiązania połączenia telefonicznego wyważył drzwi i wszedł do środka. Gdy zorientował się, że ma do czynienia z czadem otworzył wszystkie okna i zadzwonił na numer alarmowy 112. Na miejsce skierowano strażaków i dwie ekipy lotniczego pogotowia ratunkowego. Półprzytomne kobiety i dziecko zabrano do szpitala. Biegli sprawdzili piec, komin i przewody wentylacyjne ujawniając wiele nieprawidłowości. W czynnościach uczestniczył prokurator.

Przed nami długi okres grzewczy – zadbajmy, aby był bezpieczny. Sprawdźmy stan techniczny pieca oraz drożność kominów i kanałów wentylacyjnych. Nie zapominajmy też o zapewnieniu dopływu świeżego powietrza do pomieszczeń, w których używamy ognia. Zachęcamy również do instalacji czujników dymu i tlenku węgla.

Nie lekceważ własnego bezpieczeństwa!

Zapoznaj się z poradami strażaków – link do KP PSP Zawiercie