Mistrz Świata w mundurze

Data publikacji 29.10.2018

St.sierż. Konrad Adamaszek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej wywalczył tytuł Mistrza Świata federacji WUAP w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody odbyły się w Trnavie na Słowacji. Siłacz w mundurze zaliczył ciężar 190 kg i tym sposobem obronił zeszłoroczny tytuł Mistrza Świata. Piąty w jego sportowej karierze!

Na tydzień przed Mistrzostwami Świata, które odbywały się na Słowacji, Konrad wziął udział w V Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody rozegrane zostały w dniach od 13-14 października we Wrocławiu. W zawodach brali udział żołnierze, a także funkcjonariusze polskich służb mundurowych min: Policji, Służby Ochrony Państwa, Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Służb Specjalnych, Służby Więziennej oraz mundurowi Wojsk NATO stacjonujących na terenie RP.

Konrad startował w kategorii do 82,5 kg. Ważący 79 kg siłacz, w trzecim podejściu podniósł ciężar 190 kg, który jednogłośnie został zaliczony przez wszystkich 3 sędziów, co dało mu 1 miejsce w swojej kategorii na 21 startujących zawodników. Jak się okazało, to nie wszystko co wywalczył. Uwzględniając przelicznik Glosbrennera, gdzie brane są pod uwagę: wiek, waga oraz wyciśnięty ciężar, Konrad zdobył 3 miejsce w kategorii OPEN na blisko 200 startujących zawodników. Konrad wywalczył też 1 miejsce - jako najsilniejszy zawodnik służb MSWiA.

Jak sam przyznaje: „Sukces ma wiele imion i na pewno oprócz ciężkiej pracy, jaką wkładam w realizację moich pasji, nie osiągnąłbym tych wyników, gdyby nie wsparcie najbliższych mi osób. Dziękuje bardzo trenerowi Grzegorzowi, moim fizjoterapeutom oraz firmie Olimp. Droga do spełnienia marzeń nigdy nie jest łatwa i przyjemna, ale wytrwałość i cierpliwość sprawiają, że jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!