II Turniej Piłki Nożnej OPP w Katowicach rozstrzygnięty!

Data publikacji 10.10.2018

Zakończył się drugi już Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody rozegrano na sztucznej nawierzchni obiektu sportowego MOSiR - Katowice "Bugla". Uczestniczyło w nich osiem 10-osobowych drużyn reprezentujących każdy z pododdziałów jednostki. Zwycięzcą całego turnieju, drugi raz z rzędu, została drużyna Kompanii Prewencji I.

8 i 9 października odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach, zorganizowany na otwartym boisku piłkarskim. Celem zawodów było podnoszenie sprawności fizycznej i popularyzacja gry w piłkę nożną. W zawodach uczestniczyły 10-osobowe drużyny reprezentujące poszczególne pododdziały prewencji oraz komórki organizacyjne jednostki. Zostały one podzielone na dwie grupy. W skład każdej z nich wchodziły po cztery zespoły.

Zmagania zostały rozłożone na dwa dni. W pierwszym dniu eliminacyjnym, każda z drużyn rozegrała po dwa mecze trwające 40 minut. Następnego dnia każda z drużyn zagrała po jednym meczu w grupie, a drużyny awansujące do następnej fazy zagrały kolejne dwa mecze – razem 120 minut gry.

Po bardzo wyrównanej fazie grupowej, do najlepszej czołówki czterech drużyn awansowały drużyny: Kompanii Prewencji I, Kompanii Prewencji IV, Kompanii Prewencji V i Kompanii Wzmocnienia.

Po 200 minutach gry w zawodach, w finale kończącym turniej, Kompania Prewencji I pokonała policjantów Kompanii Prewencji V wynikiem 1:0, po raz kolejny zdobywając Puchar Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach w Turnieju w Piłce Nożnej na otwartym boisku. Trzecie miejsce, po bardzo emocjonującym meczu, wywalczyła Kompania Wzmocnienia.

Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi zawodnicy odebrali puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczył im Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach insp. Rafał Stanek wraz z Przewodniczącym Zarządu Terenowego NSZZP OPP w Katowicach asp. szt. Dariuszem Tabasem.

Całe zawody przebiegły w duchu walki fair-play. Pomimo nieugiętej rywalizacji i chęci zwycięstwa, sędziowie w 16 meczach ani razu nie musieli karać zawodników żółtym kartonikiem i odsyłać na 2 minutową karę.