Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji ponownie na podium - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji ponownie na podium

Data publikacji 11.09.2018

W czeskich Litomierzycach odbyły się zawody dla policjantów z oddziałów prewencji. Uczestniczyło w nich 8 zespołów z Czech (Praga, Brno, Ostrawa i Usti nad Łabą), Niemiec, Słowacji oraz Polski, którą reprezentowali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Zawody, oprócz rywalizacji sportowej, były okazją do wymiany doświadczeń i doskonalenia policyjnych umiejętności. Stróże prawa z katowickiego Oddziału Prewencji Policji zajęli w wymagających zmaganiach drugie miejsce.

W ubiegłym tygodniu, od środy do piątku, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przebywali w Litomierzycach, gdzie odbywały się zawody oddziałów prewencji policji komend wojewódzkich Republiki Czeskiej. W skład drużyny wchodziło ośmiu zawodników z kierownikiem drużyny na czele. Na miejscu nie zabrakło także Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł.insp. Artura Maliszewskiego oraz kierownika zespołu odpowiedzialnego w jednostce za szkolenia, którzy śledzili zmagania zawodników. Celem międzynarodowych zawodów było skonfrontowanie poziomu wyszkolenia i przygotowania policjantów do realizacji zadań mogących zaistnieć w służbie. Była to już trzecia okazja do udziału katowickich policjantów w zawodach, które cieszą się wielkim prestiżem wśród czeskich mundurowych. Pozwoliło to na zdobycie nowych doświadczeń oraz wysnucia wniosków, które mogą być wykorzystane w procesie szkolenia.

Zawody rozpoczęła konkurencja polegająca na dwukrotnym spływie torem wodnym o bardzo silnym nurcie oraz przetransportowaniu pontonu na linię startu, gdzie już z jego pomocą policjanci ponownie przebyli wymagający odcinek.

Drugi dzień wiązał się z pokonaniem zróżnicowanej trasy o długości 25 km. Uczestnicy startowali w wysokim obuwiu służbowym, w kombinezonach i z obciążonymi plecakami. Policjanci musieli wykazać się nie tylko wytrzymałością, ale i kondycją oraz siłą. Na trasie biegu znajdowały się przeszkody lub zadania, które należało wykonać jak najdokładniej i w możliwie najkrótszym czasie. Konkurencje obejmowały między innymi podciąganie na drążku, rzut kołem ratunkowym, strzelanie z markerów paintballowych do celu czy transport rannego na noszach.

Ostatnia konkurencja została rozegrana na terenie wałów obronnych oraz podziemi Twierdzy Terezin. Uczestnicy na kilkukilometrowym odcinku wykonywali szereg dodatkowych zadań, takich jak np. czołganie. Rozpoczęty o godzinie 9.00 bieg, policjanci Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zakończyli o godz. 12.17, zajmując w zawodach drugie miejsce. Lepsi od nich okazali się tylko gospodarze z SPJ w Usti nad Łabą. Podium uzupełnili mundurowi z SPJ w Brnie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ładowanie odtwarzacza...