Nowy alkomat w chorzowskiej "dwójce" - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Nowy alkomat w chorzowskiej "dwójce"

Data publikacji 09.08.2018

Od wczoraj w Komisariacie Policji II w Chorzowie znajduje się ogólnodostępny alkomat. Sprzęt ufundowały władze miasta. Każdy, kto będzie miał wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą lub podjąć czynności zawodowe, może samodzielnie zbadać swój stan trzeźwości. Urządzenie jest zamontowane przy wejściu do komisariatu, a samo badanie nim - proste i bezpłatne.

W alkomacie zastosowano „policyjną” technologię czujnika elektrochemicznego. Gwarantuje to precyzję pomiaru oraz stabilność działania urządzenia. O kolejnych krokach wykonywania pomiaru informują informacje tekstowe, wyświetlane na ekranie LCD. Jako ustnik w trakcie badania wykorzystywane są jednorazowe słomki. Wynik pomiaru wyświetlany jest na wyświetlaczu urządzenia. Dodatkowym atutem urządzenia jest możliwość wyświetlania na jego ekranie zdjęć, filmów lub komunikatów, które mogą zostać w przyszłości wykorzystywane do informowania o planowanych akcjach drogowych i innych inicjatywach profilaktycznych.

Każdy, kto ma wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą samochodu lub podjąć czynności zawodowe i chciałby skontrolować stan trzeźwości, może samodzielnie wykonać badanie. Alkomat sfinansował Urzędu Miasta w Chorzowie. Badanie nim jest proste i całkowicie bezpłatne.