Ustalili tożsamość podejrzewanego o oszustwa - Wiadomości - Policja Śląska

Wiadomości

Ustalili tożsamość podejrzewanego o oszustwa

Data publikacji 07.08.2018

Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, który jest podejrzewany o oszustwa. Kilka dni temu publikowaliśmy nagranie z wizerunkiem sprawcy. Rozpoznał go policjant z katowickiej „szóstki”. Wczoraj mężczyzna sam skontaktował się z policjantami. 42-letni mieszkaniec Katowic wkrótce zostanie przesłuchany.

Policjanci z Katowic ustalili tożsamość mężczyzny, który jest podejrzewany o oszustwa. Mężczyzna w maju tego roku dopuścił się oszustwa w jednej z katowickich stacji paliw. W czerwcu podjął kolejną próbę oszustwa w ten sam sposób i w tym samym miejscu, ale tym razem nie udało mu się to. Sprawca zawsze działał w podobny sposób. Kupował produkt o niskiej wartości, płacąc banknotem o wysokim nominale. Następnie, gdy sprzedawca wydawał mu resztę i na chwilę odwracał wzrok, ukrywał on jeden z banknotów w kieszeni i twierdził, że reszta została źle wydana.

Wizerunek sprawcy został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Policjant prowadzący postępowanie zdecydował o publikacji zapisu z wizerunkiem sprawcy. Mężczyznę rozpoznał policjant z wydziału kryminalnego komisariatu 6 w Katowicach. Wczoraj do policjanta prowadzącego sprawę zadzwonił mężczyzna, który rozpoznał się na nagraniu. Wkrótce 42-latek zostanie przesłuchany. Za oszustwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Serdecznie dziękujemy mediom za współpracę i pomoc w rozpowszechnieniu informacji.